Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Opublikowano: środa, 01, wrzesień 2021

Słupsk, 1 września 2021 r.

Drodzy Rodzice, Szanowni Goście, Drodzy Nauczyciele i Nauczycielki oraz Wy, bliscy memu sercu Uczniowie i Uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku!

  Karolina4  W imieniu swoim i pani wicedyrektor Marzeny Bekier witam wszystkich bardzo serdecznie na rozpoczęciu nowego roku szkolnego.

    Cieszę się na spotkanie z Wami i promienieję na myśl, że już od dziś, codziennie, przez najbliższych 10 miesięcy, będziemy się spotykać w murach naszej szkoły. Witam Was bardzo serdecznie, Waszych rodziców, grono nauczycielskie, przybyłych gości.

    Z naturą ludzką jest tak, że jeśli na coś bardzo czekamy, są to najczęściej ważne uroczystości, huczne imprezy np. urodziny, specjalne okazje, szczególne wydarzenia. Miniony rok pokazał nam, że można też z utęsknieniem czekać na sprawy oczywiste, z natury proste i mogłoby się wydawać, że drobne, jak spotkanie z drugim człowiekiem. Że można czekać na rozmowę z przyjacielem, na przytulenie koleżeńskie dodające otuchy, przybicie sobie piątki, czy wreszcie na spotkanie z kimś, kto od pierwszych dni edukacji towarzyszy Wam codziennie i komu zależy na tym, byście stawali się dobrzy – dobrzy w jakiejś dziedzinie nauki, dobrzy w wykorzystywaniu swoich talentów i dobrzy w relacjach z ludźmi. Tą ważną osobą jest Nauczyciel. Spójrzcie na swoich Wychowawców i uśmiechnijcie się do nich szeroko, oni też bardzo czekali na spotkanie z Wami.

    Życzliwość może przenosić się z jednej osoby na drugą jak brokat. Każdy, kto kiedykolwiek używał brokatu, wie, że nie sposób schować go z powrotem do pudełka. Przenosi się z jednej osoby na drugą, a jego połyskujące drobinki pozostają na długie dni. Tak samo jest z życzliwością. Kiedy wydobędzie się już z Was, nic jej nie powstrzyma. Rozniesie się po całym otoczeniu, będzie lśniąca, promienna i cudowna.

    Dobre myśli przyciągają dobre rzeczy. Jestem o tym przekonana i wielokrotnie tego doświadczałam. Dziś dobrymi myślami przyciągam dobrą energię dla nas wszystkich, przyciągam myślami nauczanie stacjonarne, byśmy mogli w normalności korzystać z dobrodziejstw edukacji i wreszcie przyciągam dobrymi myślami tę życzliwość, która jest nam wszystkim bardzo potrzebna.

    Szczególne podziękowania kieruję do pracowników obsługi i administracji, którzy przez całe wakacje dbali o to, by szkoła pierwszego września była przygotowana dla Was, by stawała się coraz ładniejsza i by była przede wszystkim bezpieczna. Zmiany szybko zauważycie, jesteście spostrzegawczy. Gest życzliwości z Waszej strony może być dla tych osób wyrazem podziękowania.

Dobrego Nowego Roku Szkolnego!

Uroczyście ogłaszam rok szkolny 2021/2022 za rozpoczęty!

Karolina Keler -  dyrektor szkoły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 klas pierwszych i zerówki. Pasowanie na ucznia! Fotorelacja Tomasz Keler

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w klasach starszych.

Ultimate Facebook Like Box Slider

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.