informacjark2024

Pracownicy biblioteki: Iwona Ludwikowska, Katarzyna Mielniczuk

Biblioteka czynna codziennie od godz. 7.45 do godz. 15.00

Drogi miłośniku książek. Jeśli masz swoją ulubioną książkę, dołącz do nas i napisz o niej kilka słów. Jak chcesz i na której stronie chcesz. Niech ten pamiętnik książek i myśli krąży w eterze, podaj go dalej, przyjacielowi, babci, pani ze sklepu, komu chcesz... A ostatnia wpisującą się osoba niech go poda do biblioteki gdzie będzie przyjemną pamiątką dobrych myśli i słów...

ksiaga1 ksiega2 ksiega3

Lekturymp3.pl

Na tej stronie znajdziesz nową (aktualną) listę lektur szkolnych obowiązkowych i uzupełniających, obowiązujących w SZKOLE PODSTAWOWEJ w roku szkolnym 2023/2024.

Zamiast czytać tradycyjne książki możesz słuchać Audiobooków, czyli lektur w plikach MP3 czytanych przez lektorów (bardzo często znanych i lubianych aktorów). Ten sposób na opanowanie treści lektury jest nie tylko wygodny (książek audio można słuchać np. w drodze do szkoły) ale również szybki, przyjemny i efektywny.

Na stronie lektury wysłuchasz również obszernego darmowego fragmentu (udostępnianego na wolnej licencji przez wydawcę) tej lektury przez Internet zupełnie za darmo. Dodatkowo znajdziesz tam również link do pobrania legalnej wersji tego audiobooka prosto na swój komputer lub komórkę w najlepszej cenie (bez kosztów przesyłki) - z natychmiastową realizacją (szybki download). Dzięki temu zamówionej lektury możesz słuchać już w 3 minuty po zamówieniu (nie czekasz na listonosza lub kuriera). Jeśli szukasz wersji elektronicznej książki (eBook) lub tradycyjnej to również udostępnimy Ci link gdzie szybko i w najlepszej cenie zamówisz lekturę w innej formie niż audiobook

INFORMACJA!!!

3 bajki edukacyjne, do pobrania, bezpłatnie - www.bajki.zaczytani.org.

- Boa dusi, kiedy musi
- Śmigacz 145
- Nie zawracajcie mi trąby

Mają jeden temat przewodni - NOWE TECHNOLOGIE. Autorzy zabierają czytelników w pełen humoru świat zwierząt zamieszkujących sawannę. Tak, tam też dotarły nowe technologie! Wężyca Ulka szuka informacji w internecie, słoń Bolek ma problem z uzależnieniem od tabletu, a żółwica Justyna prowadzi bloga. Zwierzaki uczą się mądrze korzystać z cyfrowej rzeczywistości, pokazując czytelnikom, w jaki sposób wpływa to na nasze zachowanie, emocje i komunikację z innymi.

Metoda bajkoterapii składa się z trzech elementów: czytania, omawiania i ćwiczenia. Bajki edukacyjne to materiał ułatwiający budowanie relacji z dzieckiem. Część merytoryczna - przygotowana we współpracy     z psychologiem i terapeutą dziecięcym, a także ekspertem porozumienia bez przemocy (NVC) - wprowadza w świat bajkoterapii i podaje instrukcję, jak pracować z książką. Dorośli czytelnicy znajdą tu podpowiedzi, jak rozmawiać z dzieckiem o przeczytanej treści, aby poznać jego emocje, pomóc mu je nazwać oraz odkryć, z którymi bohaterami utożsamia się dziecko. Dodatkowo zostały zaproponowane zabawy, które pomogą dziecku lepiej przyswoić przeczytaną treść.