Opublikowano: czwartek, 14, październik 2021

rozaden

Drodzy Nauczyciele i Nauczycielki, Pracownicy Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupsku, Kochani Uczniowie!

  14 paździera dla pedagogów to szczególny dzień, w którym można zadać sobie pytanie: „po co ja właściwie zostałem/am nauczycielem/ką?”. Nie znajdziemy jednej odpowiedzi, bo dla każdego może być inna. Ja zostałam nauczycielką, ponieważ na swojej drodze spotkałam wyjątkowych nauczycieli, którzy mi imponowali wiedzą, inspirowali do tworzenia i motywowali do działania. Tak, zdecydowanie motywowali do działania.

   Odpowiedź może kryć się w naszych podopiecznych, w ich sukcesach, radościach ze spotkania, satysfakcji z wypełnionych zadań i niezmierzonej uciechy ze spełnionych marzeń. Odpowiedź ta może kryć się w naszym zadowoleniu z udzielonej uczniowi pomocy, we łzach wzruszenia na widok naszych absolwentów czy zapachu szkoły po wakacjach i dreszczyku emocji przed rozpoczęciem roku szkolnego.

        Praca nauczyciela to osobliwa praca. Jedyna w swoim rodzaju, ponieważ dla nauczyciela owocem pracy nie są wyłącznie korzyści finansowe, a kształtowanie młodego człowieka. Czy jest na świecie zawód o wyższej odpowiedzialności niż nasza?

   Wszystkim Pracownikom dziękuję za pracę i zaangażowanie, za zmienianie naszej szkoły na lepszą i za to, że Dwójką możemy się chwalić, czego dowodem są też słowa uznania rodziców naszych uczniów czy władz miasta i organu nadzorującego. To zaszczyt być dyrektorką takiej szkoły.

  Serdecznie gratuluję Nagrodzonym Nagrodą Dyrektora. Liczę na naszą dalszą współpracę pełną owoców i obopólnej satysfakcji.

 Kochani Uczniowie, Wam życzę, by na dźwięk słowa „szkoła” Wasze kąciki ust się podnosiły, byście w szkole łączyli przyjemne z pożytecznym – dobrze spędzali czas i zdobywali wiedzę oraz umiejętności potrzebne do stawania się świadomym i odpowiedzialnym człowiekiem.

Do zobaczenia jutro w szkole - Karolina Keler dyrektorka szkoły

Ultimate Facebook Like Box Slider

We use cookies

Na naszej stronie internetowej używamy plików cookie. Niektóre z nich są niezbędne dla funkcjonowania strony, inne pomagają nam w ulepszaniu tej strony i doświadczeń użytkownika (Tracking Cookies). Możesz sam zdecydować, czy chcesz zezwolić na pliki cookie. Należy pamiętać, że w przypadku odrzucenia, nie wszystkie funkcje strony mogą być dostępne.