UKS "ORION" -

SKS p. M. Witek - czwartek 14.30 i piątek 14.30

Klasy sportowe.

W szkole są dwie klasy ze zwiększoną ilością godzin zajęć sportowych. Są to V c i VI a, które mają dodatkowo 6 godzin treningów w tygodniu, dziewczęta z piłki siatkowej, chłopcy z lekkoatletyki. Zajęcia z piłki siatkowej dziewcząt w klasie V prowadzi p. Janusz Staniszewski, w klasie VI p. Małgorzata Bieńkowska, z lekkoatletyki chłopców  w klasie V p. Mirosław Witek, w klasie VI p. Tomasz Kępski. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy i prowadzone są w formie gier i zabaw ruchowych. Ponadto dzieci mają możliwość uczestniczenia w turniejach piłki siatkowej oraz zawodach lekkoatletycznych.

Działania sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

W tym roku szkolnym nasza szkoła tradycyjnie będzie brała udział w rozgrywkach Słupskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczęta z klas VII-VIII zostały zgłoszone do rozgrywek piłki siatkowej, piłki koszykowej, tenisa stołowego, unihokeja, ligi lekkoatletycznej, dziewczęta z klas VI i młodsze do rozgrywek piłki siatkowej, piłki koszykowej, tenisa stołowego, unihokeja, czwórboju lekkoatletycznego, chłopcy z klas VII-VIII do rozgrywek piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego, unihokeja, ligi lekkoatletycznej, chłopcy z klas VI i młodsi do rozgrywek piłki siatkowej, piłki nożnej, tenisa stołowego, unihokeja, czwórboju lekkoatletycznego. Odpowiedzialny za przygotowanie i prowadzenie reprezentacji dziewcząt z klas VII-VIII jest p. Mirosław Witek, pozostałych reprezentacji p. Tomasz Kępski.
  Ponadto dziewczęta i chłopcy z klas VIII, VII, VI i młodsi będą uczestniczyć w drużynowych i sztafetowych biegach przełajowych, które jako pierwsze odbędą się już w październiku.

Z ważniejszych zawodów, w których będziemy startować, obok Słupskiej Olimpiady Młodzieży to Czwartki Lekkoatletyczne dla klas VI-IV, które odbędą się w miesiącu wrzesień-październik oraz kwiecień-maj i Turniej o Puchar Tymbarku dla chłopców z rocznika 2008-2009 oraz 2010 i młodsi w miesiącu październiku.
    W szkole dla wszystkich chętnych dziewcząt i chłopców z klas V-VIII będą prowadzone turnieje w  sportowych grach zespołowych.