Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie

reistag13 grudnia odbyła się wycieczka do Berlina dla uczniów, którzy uczą się w naszej szkole języka niemieckiego. Podczas pobytu w stolicy Niemiec zobaczyliśmy fragmenty Muru Berlińskiego na rzeką Szprewą. Ponadto mieliśmy niecodzienną okazję zwiedzić REICHSTAG, czyli siedzibę Parlamentu Niemiec (Bundestag). Z kopuły budynku podziwiliśmy piękną panoramę stolicy Niemiec. Dowiedzieliśmy się też o historii Reichstagu.

Następnie udaliśmy się w kierunku Bramy Brandenburskiej. Uchwycenie na fotografii wszystkich uczniów na tle tego zabytku, było nie lada wyzwaniem. Ale udało się! Po ciepłym, typowo niemieckim posiłku "BOCKWURST MIT KARTOFFELSALAT", czyli parówka niemiecka, sałatka kartoflana, pojechaliśmy do Muzeum Czekolady „RITTER SPORT BUNTE SCHOKOWELT”.

 Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Techniki, w którym podziwialiśmy m.in. wystawę „Człowiek w drodze” ze starymi samochodami.

Na koniec naszego pobytu w tym 3,5 milionowym mieście udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy – WEIHNACHTSMARKT. W tym miejscu poczuliśmy świąteczną atmosferę, magię świąt, a dzięki naszemu przewodnikami p. Robertowi, poznaliśmy kulturowe oraz historyczne aspekty tego wspaniałego miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji. Autorami zdjęć są uczniowie naszej szkoły.

 

Odsłony: 109

Facebook Likebox Slider