Konkurs czytania po kaszubsku w SP 2

   cz1 28 listopada odbyły się gminno-powiatowe eliminacje konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku. 22 uczestników z 6 szkół regionu słupskiego  zaprezentowało piękne  czytanie w języku kaszubskim.

   Do eliminacji zgłosili się uczniowie: z Redzikowa, Stowięcina, Dębnicy Kaszubskiej, Damnicy, Motarzyna i Słupska oraz dwie nauczycielki języka kaszubskiego: ze Słupska i Motarzyna. Uczestnicy nie mają łatwego zadania. Wylosowany tekst należało przed publicznością i komisją jak najpiękniej odczytać w języku kaszubskim.

     Konkurs podzielony był na 5 kategorii wiekowych: klas I-III, IV-VI, VII-VIII, szkoły ponadpodstawowe i dorośli. Organizatorami konkursu byli: Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Słupsku i Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas I-III:

1 miejsce Magdalena Grącikowska SP 2 Słupsk

2 miejsce Aleksandra Kartosz ZSP Redzikowo

3 miejsce Jakub Banach ZSP Redzikowo

 

Kategoria klas IV-VI:

1 miejsce Hanna Krysiak ZS Damnica

2 miejsce Martyna Turzyńska ZS Motarzyno

3 miejsce Kalina Błaszczyk ZSP Redzikowo

Wyróżnienie Martyna Piętnik SP Stowięcino

Wyróżnienie Zofia Słupska ZS Motarzyno

Kategoria klas VII-VIII:

1 miejsce Julia Piszko SP 2 Słupsk

2 miejsce Jakub Jączyński ZS Motarzyno

3 miejsce Hanna Gogoj ZSP Dębnica Kaszubska

Kategoria dorośli

1 miejsce Adriana Sparniuk Motarzyno, Joanna Banasik Słupsk

 

   Laureaci 1, 2 i 3 miejsc będą reprezentowali region słupski 13 grudnia podczas Finału w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

 

Odsłony: 158

Facebook Likebox Slider