Méster bëlnégò czëtaniô

Konkurs czytania po kaszubsku w SP 2

   29 listopada odbyły się eliminacje konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Słupsku. 20 uczniów z 6 szkół regionu słupskiego oraz dwoje dorosłych zaprezentowało piękne czytanie w języku kaszubskim. Do eliminacji zgłosili się uczniowie: z Redzikowa, Kwakowa, Sycewic, Dębnicy Kaszubskiej, Gogolewa i Słupska oraz dwie nauczycielki języka kaszubskiego: ze Słupska i Dębnicy Kaszubskiej. Uczestnicy nie mają łatwego zadania. Wylosowany tekst należało przed publicznością i komisją jak najpiękniej odczytać w języku kaszubskim.

   Konkurs podzielony był na 5 kategorii wiekowych: klas I-III, IV-VI, VII-VIII + III kl. gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Słupsku, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Słupsku i Szkoła Podstawowa nr 2 w Słupsku.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas I-III:

1 miejsce Jakub Banach ZSP Redzikowo

2 miejsce Karolina Zielińska SP 2 Słupsk

Kategoria klas IV-VI:

1 miejsce Milena Koska ZSP Dębnica Kaszubska

2 miejsce Julia Piszko SP 2 Słupsk

3 miejsce Weronika Jachimowska SP Sycewice

Wyróżnienie Hanna Gogoj ZSP Dębnica Kaszubska

Wyróżnienie Lena Słonimska ZSP Dębnica Kaszubska

Kategoria klas VII-VIII + III gim:

1 miejsce Julia Mozgawa SP Sycewice

2 miejsce Weronika Ostrowska SP Sycewice

3 miejsce Natalia Worach ZSP Redzikowo

Wyróżnienie Agata Kubiś SP Sycewice

Kategoria dorośli

1 miejsce Anna Wróbel Dębnica Kaszubska, Karolina Keler Słupsk

Laureaci eliminacji będą reprezentowali region słupski 12 grudnia podczas Finału w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

 

Odsłony: 147

Facebook Likebox Slider