Konkurs Historyczny

Opublikowano: wtorek, 25, luty 2020

sobieski   Kontynuując wieloletnią tradycję, dnia 20.02.2020 r. w naszej szkole odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Historyczny „Poczet królów i książąt polskich” –  „Królowie elekcyjni”. Celem konkursu przygotowanego przez nauczycielkę historii, Lucynę Szczepańską, było propagowanie wśród uczniów szkół podstawowych wiedzy z historii Polski na tle europejskim. Konkurs miał za zadanie rozwijać zainteresowania historyczne uczniów zdolnych, aktywizować ich w zakresie poszerzania wiedzy historycznej, kształtować postawy patriotyczne i rozbudzać poczucie dumy z dokonań kulturowych przodków, a przede wszystkim umożliwić uczniom zainteresowanym osiągnięcie sukcesu w dziedzinie historii.

W konkursie wzięły udział trzyosobowe reprezentacje szkół podstawowych ze Słupska. Konkurs składał się z dwóch etapów: indywidualnego testu wiadomości, po którym wyłoniono

„Mistrza Wiedzy Historycznej”, a tytuł ten zdobył uczeń Stanisław Borowski ze Szkoły Podstawowej nr 8 oraz części ustnej, przeprowadzonej w formie quizu, gdzie uczniowie odpowiadali zespołowo.

I miejsce w ogólnej klasyfikacji zajął zespół ze Szkoły Podstawowej nr 10 pod kierunkiem pań Emilii Konwerskiej-Rejmak oraz Edyty Orłowicz,

II miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod kierunkiem pani Elżbiety Gawrońskiej,

III miejsce zespół ze Szkoły Podstawowej nr 5 pod kierunkiem pani Justyny Warać.

Nagrody dla zwycięzców oraz dla Mistrza Wiedzy Historycznej, a także dyplomy pamiątkowe i albumy historyczne dla wszystkich uczestników ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2. Dekorację auli wykonała pani Ewa Szuchyta, dyplomy dla uczestników drukował i przygotował nagłośnienie pan Grzegorz Szuleta, a pracy w komisji konkursowej podjęły się nauczycielki z naszej szkoły, panie Maria Żukowska i Anna Stachowska oraz pan Zbigniew Stec  ze Szkoły Podstawowej nr 9. 

Gratulujemy zwycięzcom sukcesu, a wszystkim uczestnikom udziału w niełatwych zmaganiach i życzymy wielu miłych przygód z historią na następnych etapach edukacji.Ultimate Facebook Like Box Slider